34.8 C
Skopje
сабота, јули 30, 2022
дома тагови ВМРО-ДПМНЕ

Tag: ВМРО-ДПМНЕ

Јоци: Груевски со повикот само му отежнува на ДПМНЕ, се додека тој не заврши во затвор, ВМРО нема да се врати на власт

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска - Јоци: Тоа што Груевски повикал народ за утрешниот протест, за да се ,,пере" што спика во затвор околу 30...

ВМРО-ДПМНЕ: Задоцнета помош не е помош

Задоцнета помош не е помош, велат од ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ уште еднаш го покажа своето лицемерие пред јавноста. Поради Заев и власта, граѓаните и стопанството два месеци...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Филипче ниту тестираа, ниту вакцинираат, народот е оставен сам на себе

Заев и Филипче ниту тестираа, ниту вакцинираат, народот е оставен сам на себе, наместо во сопствената држава се вакцинира во соседството, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов месец дена не може да ја поправи фонтаната на плоштад

Неспособниот Шилегов месец дена не може да ја поправи фонтаната на плоштад, а не пак да направи нешто ново. Имаме среќа што мрзливиот Шилегов...

ВМРО-ДПМНЕ: Изнудената оставка на Рашковски пропратена со арогантен напад на јавноста не е преземање на одговорност

Изнудената оставка на Рашковски пропратена со арогантен напад на јавноста не е преземање на одговорност, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Драги Рашковски има и тоа колку многу...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Спасовски молчи за дрогата поврзана со картелот Заеви?

Помина уште еден ден, и повторно молк од Спасовски и МВР за прашањата поврзани со картелот Заеви и шверцот на дрога, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Картелот...

Стојаноски: Горе десно има човек кој што ја снима толпата која што протестира

Бојан Стојаноски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата денес на протестот во организација на Градски Комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ под мотото „Да го...

МЗ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека вакцинацијата се одвива без никаков проблем

ВМРО ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека вакцинацијата на територија на цела држава се одвива без никаков проблем. Вакцинацијата во време...

Stay Connected

22,878ФановиЛајк
3,417СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles