32.8 C
Skopje
четврток, август 4, 2022
дома тагови Венко Филипче

Tag: Венко Филипче

Филипче во посета на пациентот: Да држиме среќа неговото тело да го прифати срцето

Министерот Венко Филипче и лекарски тим утрово беа во посета на пациентот кој доби донирано срце. Филипче истакна дека е во стабилна состојба, и...

Филипче се огласи за “аудио записот” на Инфомакс

Министерот за здравство Венко Филипче преку фејсбук пост ги демантира лажните тврдења на порталот Инфомакс за наводна сомнителна набавка на респиратори од Бразил. ,,Опозицијата и...

Филипче објави кога ќе пристигнат вакцини на „Фајзер“

Министерот за здравство Венко Филипче денеска истакна дека на 19 и 26 април во Македонија ќе пристигнат по 10 илјади вакцини од компанијата „Фајзер“. „Од...

Филипче: Доколку има потреба полицискиот час ќе биде продолжен

Министерот за здравство Венко Филипче, по новинарско прашање околу полицискиот час, истакна дека доколку има потреба и по 20 април ќе биде продолжен полицискиот...

Филипче најави нова пратка вакцини – еве ги деталите

Пратка од 2000 вакцини од Кина пристигнуваат денеска, најави министерот за здравство Венко Филипче. Соопшти дека пратката е пристигната на аеродромот во Софија и оти...

Филипче: Апелирам до верниците оваа година да останат дома

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва гостуваше во „Само интервју” на Канал 5 телевизија. Филипче упати апел до верниците да останат дома, односно да не...

Филипче: Од „Систина“ ми кажаа дека нема да ги намалат цените, а Жан Митрев изрази спремност!

Државата нема формално-правен механизам да им наложи на приватните болници да ги намалат цените, рече во одговор на новинарско прашање министерот за здравство, Венко...

Граѓаните кои се вакцинирале воодушевени од организацијата во СЦ „Борис Трајковски“

Драго ми е што граѓаните го препознаваат и вреднуваат трудот кој го вложивме за да се организира беспрекорно процесот на вакцинација. Подготвени сме во...

Stay Connected

22,878ФановиЛајк
3,424СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles