24.8 C
Skopje
недела, јули 31, 2022
дома тагови вакцини

Tag: вакцини

Денеска ќе се вакцинира премиерот Зоран Заев

Премиерот Зоран Заев ќе се вакцинира денеска, на пунктот во спортската сала „Борис Трајковски”. Од Владината прес служба која информираше за вакцинирањето на премиерот не...

Оние кои ќе се вакцинираат во Србија ќе добијат награда – еве по колку

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека е донесена одлука за дополнителна финансиска помош за оние кои се вакцинирале. Тој најави дека таа награда ќе изнесува...

Ново истражување: Еве колку ве штити една доза „Фајзер“, а колку една доза „Астра-Зенека“

До овој момент, повеќе од 141 милион Американци и над 33 милиони Британци ја примиле првата вакцина против ковид-19 која се администрира во две...

Филипче ќе се вакцинира – еве кога и со која вакцина

Министерот за здравство Венко Филипче, најави дека следната недела ќе дадел пример на граѓаните, со тоа што ќе се вакцинирал, како што објави на...

Филипче: Најсоодветно е да ја примам кинеската вакцина

Венко Филипче, министерот за здравство на денешното пристигнување на кинеските вакцини, кажа дека граѓание нема потреба да бидат загрижени за вакцините и нема потреба...

(Фото) Пристигнаа вакцините од кинескиот производител „Синофарм“

Пристигнува најголемата пратка на вакцини во Македонија од 200.000 илјади вакцини од Синофарм. Министерот Филипче на Фејсбук објави дека вакцините се пристигнати и дека Македонската...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат 200.000 вакцини од Синофарм

Не во 5 часот наутро, туку два часа подоцна, односно во 7 часот ќе пристигнат вакцините на „Синофарм“ во поликлиниката Јане Сандански, објави министерството...

Филипче: Ќе се вакцинираат по 10 илјади граѓани дневно

Министерот за здравство Венко Филипче најавува дека на  пунктовите за масовна вакцинација  што треба да профункционираат во уште шест градови од вторник следната недела...

Stay Connected

22,878ФановиЛајк
3,419СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles