27.8 C
Skopje
вторник, јули 26, 2022
дома тагови Романија

Tag: Романија

Дали Македонија беше оштетена, имаше ли играње со рака?

Фудбалската репрезентација на Македонија гостува во Романија во рамките на првото коло од квалификациите за СП. Во 67. минута од натпреварот, при еден центаршут на...

Еврогол на Михаила против Македонија (ВИДЕО)

Кога не искористивме толку многу прилики во првото полувреме, на стартот Романците дојдоа и до 2:0. 21 годишниот играч на Парма, Михаила со еден одличен...

Романија – Македонија, официјален состав!

Репрезентацијата на Македонија вечерва го игра првиот натпревар од квалификациите за Светското првенство, а противник ни е селекцијата на Романија. Нема промени во составот на...

Пандев пред натпреварот испрати моќна порака, која нема да и се допадне на ФФМ

Maкедонија вечерва го игра натпреварот против Романија кој е прв во квалификациите за Светското првенство. На неколку часа пред натпреварот на социјалните мрежи се огласи...

Напаѓаме со Нестор и Пандев, можен состав за вечерашниот дуел

Репрезентацијата на Македонија вечерва ќе ги стартува мундијалските квалификации, а противник ќе ни биде Романија. Натпреварот се игра со почеток до 20:45 часот, а пред...

Пренос од Романија – Македонија утре ќе има само на „Спортклуб“

Македонската фудбалска репрезентација утре ги започнува квалификациите за Светското првенство во Катар 2022 година. Првиот натпревар Македонија ќе го игра против Романија утре со почеток...

„Пандев е важен за Македонија, но најопасен е Елмас“

Македонија утре го натпреварот против Романија со кој ќе ги започнеме квалификациите за Светското првенство во 2022 година. Селекторот на Романија, Мирел Радои е позитивен на Ковид-19...

„Повеќе сакам да го решам натпреварот со Македонија, отколку да постигнам гол за утеха со Германија“

И Романците како и ние се подготвуваат за натпреварот кој ќе го играме утре во стартот од квалификациите за Светското првенство во 2022 година. Пред...

Stay Connected

22,878ФановиЛајк
3,413СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles