18.8 C
Skopje
среда, јули 27, 2022
дома тагови Пандев

Tag: Пандев

„Различни дресови, но секогаш голови…“

Горан Пандев веќе долги години игра на највисоко ниво во Серија А, така е и оваа година. Во калчолигата Пандев одигра 460 натпревари и постигна...

Фото на денот: Горан Пандев во 2030 година најавува дека ќе игра на Мундијалот во 2034 📸

Македонија после победата над Германија е главна тема во медиумите во регионот. Така сега на страницата „Селски фудбал“ се појави фотографија од Ранко Бубамара кого...

Коларов: Кога дојдов во Рим Пандев многу ми помогна, вечно ќе му бидам благодарен

Српскиот фудбалер, Александар Коларов во емисијата „Вечер со Иван Инвановиќ“ зборуваше за разни моменти од неговата кариера. Во таа прилика тема беше и неговиот трансфер...

Се огласи Пандев: Храбрите ги прати среќа!

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев се огласи преку Инстаграм после големата победа над Германија. Пандев и синоќа беше еден од лидерите на тимот и ја...

Пандев: Зошто да не направиме чудо против Германија?

Капитенот на Македонија Горан Пандев денес присуствуваше заедно со селекторот Игор Ангеловски на прес-конференцијата пред натпреварот против Германија. Пандев добро знае дека Германија е фаворит, но...

Пандев пред натпреварот испрати моќна порака, која нема да и се допадне на ФФМ

Maкедонија вечерва го игра натпреварот против Романија кој е прв во квалификациите за Светското првенство. На неколку часа пред натпреварот на социјалните мрежи се огласи...

„Пандев е важен за Македонија, но најопасен е Елмас“

Македонија утре го натпреварот против Романија со кој ќе ги започнеме квалификациите за Светското првенство во 2022 година. Селекторот на Романија, Мирел Радои е позитивен на Ковид-19...

Ван Дајк, Бејл, Облак…ФИФА го смести Пандев помеѓу топ 10 великани што заслужуваат Мундијал

Во четврток со натпреварот против Романија Македонија ќе ги започне квалификациите за Светското првенство кое се игра во Катар во 2022 година. Македонија на овој...

Stay Connected

22,878ФановиЛајк
3,415СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles