20.8 C
Skopje
четврток, јули 28, 2022
дома тагови Македонија

Tag: Македонија

Сопственикот на БГНЕС до Македонија: Ќе жалите за Борисов, Захариева и Каракачанов

Љупчо Нешков, сопственикот на бугарската новинска агенција БГНЕС, во своето гостување во емисијата „Трилинг“ праша зошто во Македонија сметаат дека односите меѓу Скопје и...

Авторите на химната за пласманот на ЕП се огласија со објаснување

Вчера во македонската фудбалска јавност предизвикаа изјавите на Илија Несторовски и Горан Пандев кои тврдат дека од ФФМ побарале „Мрме“ да го нема во...

Мрме сепак остана во химната: Слушнете ја целата химна на репрезентацијата на Македонија за настапот на ЕП! 🎥

Oткако денес Фудбалската федерација на Македонија објави дел од химната во изведба на „Суперхикс“ набрзо на „Јутуб“ каналот на „360 степени“ беше објавена целосната...

Нов скандал во ФФМ: Претседателот Сејдини барал, па се премислил да се тргне селекторот Ангеловски од химната за Европско

Репрезентативците Горан Пандев и Илија Несторовски, во изјави за „360 степени“, велат дека се изненадени од ваквото барање на ФФМ, кое го сметаат за...

Македонија напредуваше три позиции после победата над Германија

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше за три позиции на најновата ФИФА ранг листа. После победите над Германија и Лихтенташтајн напредокот беше очекуван, па сега Македонија се наоѓа...

Верувале или не, Каракачанов победил во Македонија!

Красимир Каракачанов и неговата ВМРО-БНД не освои ниту еден пратенички мандат во Бугарија, но затоа оствари победа во Македонија. Според резултатите од Центрачната избирачка комисија,...

Алиоски: Вечно ќе се памети како малата Македонија ја победи Германија!

Победата на Македонија во Дуизбург долго ќе се памети и ќе се раскажува, нашата селекција на гости го совлада четирикратниот светски шампион со 1:2. Еден...

Угостителите одат под клуч, полициски час од 20 часот!?

Владата денеска ќе одржи итна седница со почеток од 13 часот. Единствена точка ќе биде ситуацијата со коронавирусот, и некои нови мерки кои би...

Stay Connected

22,878ФановиЛајк
3,416СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles