24.8 C
Skopje
недела, јули 31, 2022
дома тагови Филипче

Tag: Филипче

Филипче: Ќе се вакцинираат по 10 илјади граѓани дневно

Министерот за здравство Венко Филипче најавува дека на  пунктовите за масовна вакцинација  што треба да профункционираат во уште шест градови од вторник следната недела...

Филипче го сподели неговиот став за празниците: Пред нас следи убаво време, празнично дома со најблиските, за да се заштитиме од нов бран

Состојбата со епидемијата бележи надолен тренд, мерките дадоа резултати. Сепак, искуството ни покажа дека таа многу брзо може да се дестабилизира доколку не се...

Еве што треба да направите доколку сакате да патувате за Грција

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, во вечерашното интервју на телевизија Сител посочи дека нашата држава веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ,...

Историска фотографија: Докторите се поклонуваат на младата девојка чие семејство одлучи да ги донира нејзините органи

Фотографија на која докторите се поклонуваат на младата девојка, чие семејство одлучи да ги донира органите, и да спаси животи, објави министерот за здравство...

Филипче се огласи: Горд сум на моите колеги!

Министерот за здравство Венко Филипче изрази голема благодарност до лекарскиот тим кој учествуваше во втората трансплантација на срце во историјата на државата. „Во 3 часот...

Прекрасна вест: Зачука новото срце кај младо момче, успешно извршена трансплатација

Прекрасна вест утрово ни пристигна од Клиниката за кардиохирургија. Рано утрово, четири часа по полноќ заврши втората трансплатација на срце во историјата на Македонија. Кај младо...

Филипче најави втора трансплантација на срце во историјата на Македонија

Министерот за здравство Венко Филипче синоќа објави фотографија од тимот кој се подготвува за втората трансплатација на срце во историјата на Македонија. „Петок на полноќ...

Филипче најави бесплатно испитување на антитела, но за одредена група граѓани

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека ќе има испитување за присуство на антитела на Институтот на имунобиологија на товар на Фондот, но тоа...

Stay Connected

22,878ФановиЛајк
3,419СледбенициСледете не
0претплатнициПретплати се
- Advertisement -

Latest Articles