Светските медиуми ја слават победата на фудбалот 📸

Денес спортските светски медиуми го слават згаснувањето на Суперлигата која се распадна само 48 часа откако беше официјално формирана од 12 европски клубови.

Прво грбот на Флорентино Перез му го свртија шесте англиски клуба, а потоа еден по почнаа да откажуваат и другите, за до овој момент официјално членови да останат само Барселона и Реал Мадрид.

Во официјалното соопштение од Суперлигата се порачува дека тие не се откажуваат од планот и дека во иднина ќе се обидат да го реализираат со некои корекции.

Еве како најпознатите светски медиуми го пренесуваа распадот на Суперлигата:

Коментари


Извор Sportski.mk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде