Стартува мисијата СП 2022: Репрезентативците се собраа во Скопје

Фудбалската федерација на Македонија денес се собра и ги започнува подготовките за трите натпревари во квалификациите за Светското првенство.

Првиот натпревар го играме со Романија во четврток, потоа во Скопје гостува Лихтенштајн, а на 31. не чека гостување кај Германија во Дуисбург.

Репрезентативците се сместени во хотелот „Хилтон“, а во 16:30 на терените на ФФМ во Аеродром ќе го имаат првиот тренинг.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде