Сопатник тешко повреден откако со автомобил излетале од пат

Во Полициската станица Валандово вчера околу 21:30 часот било пријавено дека на регионален пат од село Пирава кон село Јосифово, валандовско, Г.Р.(37) од с.Јосифово, управувајќи возило „фолксваген голф“, со валандовски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот С.К.(42) од с.Јосифово, констатирани во Јавна здравствена установа Гевгелија, информира МВР.

Увид на местото извршиле полициски службеници од Полициската станица Валандово.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде