Со автомобил удрил во „Томос“ и избегал – едно лице тешко повредено

На 03.04.2021 во 19,50 часот било пријавено дека во Скопје на ул.“Козле“  возило, (кое го напуштило местото на настанот) удрило во велосипед со мотор „томос“ кој бил паркиран од Д.П.(72) од Скопје.

Д.П. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „8-ми Септември“. 

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде