Скандалозно видео на Џамбаски: Македонија е бугарска, колку погласно лажете, толку пострашен ќе ви биде крајот

Македонија е бугарска, а Бугарија е над се“, е насловот на скандалозниот предизборен спот на европратеникот Ангел Џамбазки од партијата ВМРО-БНД на вицепремиерот Красимир Каракачанов.

Целото видео во продолжение:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде