Скадал: Погледнете како се договара за полагање возачки испит

Телевизија Сител објави видео на кое може да се слушне како испитната комисија се договара дали кандидатот да го положи испитот.

Видеото на телевизијата го испратил анонимно лице, а слично искуство имало и друго лице, кое го раскажува својот случај пред камера.

Од МВР испратија апел до сите кандидати кои полагаат возачки испит доколку биде побарано мито веднаш да пријават.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде