Судијата ја погледнал снимката и им се извинил на Португалците 🎥

Селекторот на Португалија, Фернандо Сантош откри дека судијата Дани Макели им се извинил откако ја погледнал сликата како топката ја минала гол линијата.

Србија и Португалија одиграа возбудлив меч без победник (2:2), но на Португалија не и беше признат чист гол откако топката со цел обем ја помина гол линијата во 93-та минута.

Во квалфикациите за СП нема ВАР технологија, а после мечот судијата ја увидел грешката и им се извинил на Португалците.

„Судијата Дени Мекели ни се извини по натпреварот. Рече дека му е непријатно. Бев во соблекувалната заедно со него и се извини. На теренот кога заврши натпреварот рече дека ќе ги види снимките, и ако е гол ќе се јави да се извини. Така и беше. Се јави и се извини“, изјави Сантош.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде