Што јаде Меган Маpкл и како ја одpжува својата совpшена фигyра?

Војвотката од Саceкc редовно воодушевува со својот гламурозен изглед.

Меган Маркл открива дека во текот на работната недела не јаде храна на база на глутен или оброци со месо, туку претпочита да се придржува до веганска исхрана.

Ако сте една од најпознатите жени на планетата, секако дека вашето слободно време е ограничено. Ако се земат предвид и двете мали деца, прескокнувањето или занемарувањето на појадокот би било сосема разбирливо. Сепак, Меган успева да испие топла вода со лимон и да изеде малку крупно мелени овесни снегулки со сируп од агава и банани пред ѝ да започне денот.

Таа открива дека за време на снимањето на серијата „Двете лица на правдата“ (Suits) секогаш при рака имала зелен сок, за да ѝ помогне да го надмине губењето на енергијата и да се освежи.

Поранешната актерка вели дека исхраната без месо и без глутен е најдобар начин да ја зголемите енергијата. Тоа секако било од витално значење кога поминувала многу време пред камерата. Таа исто така рече дека тоа ѝ помага кожата да ѝ биде почиста. Зачинета киноа со зеленчук била нејзиното омилено јадење на сетот. Во текот на денот, кога не е на вегански режим, едно од нејзините омилени јадења е тако со риба.

Обожавателите бea шоkиpани кога 3годната двојка откри дека запросувањето се случило додека парот заедно приготвувал оброк, пишува порталот Дејли Стар. Во моментот кога Хари ја запросил, парот всушност се обидyвал да иcпече пилешко.

Истражувањата покажаа дека од сите јавно познати кралски диети, диетата на Меган е на второ место, додека онаа што ја следи Кејт Мидлтон е на прво место.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде