Што е случува со Хрватска? Малта има позитивен резултат

Фудбалската репрезентација на Хрватска дефинитивно е во криза.

После поразот од Словенија (1:0) и минималниот триумф против Кипар (1:0), Хрватите вечерва се мачат и против Малта.

Моментално се игра 60 минута, а резултатот сеуште е 0:0.

Хрватска немаше и некои големи шанси, додека Малта од друга страна имаше две добри шанси, но резултатот остана оној почетниот.

Доста проблеми за актуелниот светски вицешампион.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде