Неверување: На 46 години почина поранешниот македонски репрезентативен голман

Утрово македонската јавноста ја шокира веста за смртта на поранешниот репрезентативен голман Гоце Груевски кој почина во Австралија на 46 годишна возраст.

Груевски ќе остане запаметен како еден од најдобрите голмани во историјата на македонскиот фудбал.

Во својата фудбалска кариера беше член на прилепска Победа, Слога Југомагнат, Работнички, Беласица и Вардар, а кариерата ја заврши во австралиски Престон каде потоа остана да работи како тренер на голманите, се до неочекуваната смрт.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде