„Шамар-каршилак“ на најјако – си ги деформираа лицата (снимка)

Василиј Хамотски е крал на шлаканиците, но во последно време губи се повеќе судири. Последниот пораз го претрпе во финалето на Меѓународниот турнир во Варшава. Покрај поразот, тој претрпе и невидено тепање.

Полјакот Давид „Залеш“ Залевски славеше по три круга, по што и двајцата борци имаа видливи повреди на лицето. На крајот, Залевски ја однесе победата во поени, и се реши кога Хамоцки во еден момент беше близу до нокаут.

Двајцата натпреварувачи по натпреварот на социјалните мрежи покажаа како изгледаат нивните лица.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде