Се судрија демонстрантите и полицијата – МАСОВНИ ПРОТЕСТИ ВО ЛОНДОН

Полицијата уапси неколку лица откако се судрија со демонстрантите на улиците во Лондон.

Голем број граѓани излегоа да го изразат своето незадоволство од владините мерки за забрана на протести поради ситуацијата со коронавирусот.

Полицијата соопшти дека се уапсени 33 демонстранти најчесто за кршење на анти-ковид мерките, пренесува Ројтерс.

Ројтерс пренесува дека овој протест е резултат на барањето на 60 британски пратеници да се забранат било какви протести на територијата на Англија поради новиот бран на заразени со коронавирусот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде