Се преврте автобус на патот Кичево – Битола

Автобус кој сообраќај од Битола кон Кичево излетат од патот откако претходно се судрил со трактор, пренесува ТВ21.

Според првичните информации автобусот превезувал патници од фабрика која се наоѓа на периферијата на Битола. Повредени се патници и се превезуваат во клиничкиот центар во Битола, а увид на лице место врши и полиција.

Во моментов по една коловозна лента се одвива овој патен правец.

Извор: ТВ21

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде