СДСМ: Дали Мицкоски одработува за криминалци? Очекуваме официјални информации од надлежните институции

Од владејачката СДСМ ипратија Реакција на прес-конференцијата на Христијан Мицкоски:

Дали Христијан Мицкоски намерно пласираше информации во јавноста за да се саботира голема полициска акција на нашите институции, МВР и меѓународни органи со помош на нашите стратешки партнери, саботажа која не успеа?, прашуваат од СДСМ.

Очекуваме официјални информации од надлежните институции кои треба да покажат дали Христијан Мицкоски одработува за криминалци.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде