Сцена која најдобро ја отсликува разликата помеѓу модерен и класичен фудбалер!

Откако фудбалот стана бизнис играта се многу разликува во однос на периодот пред неколку децении.

Во модерниот фудбал се помалку има играчи кои првенствено се фокусирани на играта и фудбалот, а се повеќе такви на кои повеќе внимание му посветуваат на својот изглед.

Можеби на најдобар начин разликата помеѓу модерниот и класичниот фудбал е отсликана на вечерашниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и Еибар.

Главни актери се Тони Крос и Родриго. Додека Германецот мирно стоеше и чекаше влегување во игра, Бразилецот цело време беше посветен на својот изглед.

Целата ситуација погледнете ја овде

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде