Само во Македонија: Вработени во МВР се снимаат за на ТикТок?

Во просториите на управните служби на МВР каде се издаваат пасоши на се снимаат и објавуваат видеа како танцуваат во работно време на социјалната мрежа Тик-Ток?

Станува збор за извесна Реса Незири која видеото го снимала во просториите на управните служби на МВР, а доказ е и натписот „полиција“ во позадината на видеото кое го објави таа вчера а исто така видеото на ТикТок имаше лавина негативни коментри дека за ова се одговара и кривично.

Видеото е отстрането моментално од ТИКТОК но затоа тука се твитерџиите…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде