Само што влезе во соблекувалната играчот на Сити му испрати порака на Мбапе

Манчестер Сити за прв пат откако на клупата е Пеп Гвардиола се пласираше во полуфиналето на ЛШ.

Граѓаните и во реванш натпреварот беа подобри од Борусија Дортмунд. Сити победи со 1:2 после пресврт во второто полувреме.

Победничкиот гол го постигна Фил Фоден кој оваа сезона игра во одлична форма.

Веднаш после завршувањето на натпреварот, младиот Англичанец веднаш му испрати порака на Мбапе.

Манчестер Сити во полуфиналето ќе се сретне против ПСЖ, а Фоден на Твитер го запраша Мбапе дали е подготвен за меѓусебниот дуел.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде