Само погледна каде се наоѓа голманот, а потоа постигна фантастичен погодок

Леванте и Хуеска моментално го играат натпреварот од 29. коло во шпанската Ла Лига.

Гостите одлично го почнаа натпреварот и поведоа во 15. минута кога Рафа Мир ја погоди мрежата на домашните после асистенцијата на Фереира.

На почетокот од второто полувреме Хуеска дојде и до втор погодок, а во центарот на вниманието повторно беше Рафа Мир.

Тој излезе сам пред голманот на Леванте и со фантастичен лоб удар погоди за 2:0.

Нашиот репрезентативец Енис Барди влезе во игра во 71. минута.

Голот погледнете го овде.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде