Сакал гужвата на Табановце да ја искористи да ја помине границата, но кога полицијата му ги прегледала документите настанал хаос

На 27.03.2021 во 10.40 часот на Граничен премин Табановце, по извршена пасошка контрола, од слобода бил лишен М.Л.(33) од Косово, затоа што на увид приложил патна исправа на име на државјанин на Република Северна Македонија.

При преглед кај него била пронајдена лична карта на негово име и уште една патна исправа на државјанин на Република Северна Македонија.

Лицето и предметите биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде