Сака да биде замена за Боки 13 – Давид е најконтpoверзната личност во Македонија

Давид Давидовски, кој за себе вика дека е најконтpoверзен лик и дека е модна икона, сака да има „добар лајф стајл”, можеби е замената за Боки 13.

Тој е уникатен по својот стил, лакирањето нокти, и потенцира дека за скоро ќе дојдат „неговите” 5 минути во интервјуто за естрадниот магазин „Бекстејџ”.

Јас имам свој стил, себе си се сметам за ѕвезда, имам некој планови и преговор за телевизиска кариера, со завршување на вирусот се надевам тоа ќе се оствари.

Сакам да направам промени, но наидувам на пречки и сум оспоруван. Во нашата држава сите што сакаат да променат нешто, веднаш потоа ги снемува.

Сличноста може да ја најдеме кај Боки 13-ка во неговите почетоци, контроверзен изглед, коментирање на јавни личности.

Сите веројатно се сеќавате кога Боки 13 се облекуваше како жена и носеше високи потпетици, перики и светкава и екстравагантна облека,

Давид изгледа сака да го оди неговиот пат, па често знае да објави сосема поразлични фотографии од неговите врсници.

Што имаше да каже за нашите јавни личности, погледнете во видеото во продолжение:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде