Роналдо прогласен за најдобар играч во Италија

Од Асоцијацијата на професионални фудбалери на Апенините Кристиано Роналдо е прогласен за најдобар играч во Италија за сезоната 2019/2020.

Во овој избор учествуваа тренери, судии, новинари и фудбалери кои гласаат во категоријата за најдобар фудбалер.

Џан Пјеро Гасперини од Аталанта ја освои наградата за најдобар тренер, а Даниел Орсато е прогласен за најдобар судија. За тим на сезоната е прогласен Аталанта.

ИДЕАЛЕН ТИМ:
Донарума (Милан), Тео Ернандез (Милан), Де Фрај (Интер), Бонучи (Јувентус), Госенс (Аталанта), Барела (Интер), Алехандро Гомез (Аталанта), Луис Алберто (Лацио), Дибала (Јувентус), Имобиле (Лацио), Роналдо (Јувентус).

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде