Роналдо: Да се игра против Македонија е многу потешко отколку со Италија

Следниот предизвик на Македонија во баражот за СП 2022 е Португалија. Поранешниот европски првак предводен од Кристијано Роналдо ја совлада Турција во плеј-офот и сега во Порто ќе го чека нашиот национален тим.

Најдобриот стрелец и најдобриот играч во историјата на Португалија Кристијано Роналдо вели дека Македонија не смее да се потцени затоа што тоа е незгоден и тежок ривал.

Се уште ништо не сме направиле, не сме постигнале. Има уште едно скалило до СП во Катар. Оваа победа над Турција е одлично нешто, но имаме уште еден меч.

Мораме да се фокусираме и да не го потцениме противникот. Многу луѓе велат дека Македонија ќе ни биде лесен „залак“. Според мене, да се игра против Македонија е многу потешко отколку да се игра со Италија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде