Романија – Македонија, официјален состав!

Репрезентацијата на Македонија вечерва го игра првиот натпревар од квалификациите за Светското првенство, а противник ни е селекцијата на Романија.

Нема промени во составот на Македонија во однос на составот кој го најавивме денес.

Стартуваме со 3-5-2, Велковски се повреди па тројката во одбраната е составена од Муслиу, Бејтулаи и Ристевски. По страничните позиции се Џани и Ристовски, а во средината Барди, Николов и Елмас кој ќе игра понапред. Во нападот стартуваат Пандев и Нестор. На голот е Димитриевски.

3-5-2: Димитриевски – Муслиу, Ристевски, Бејтулаи – Ристовски, Николов, Барди, Елмас, Алиоски – Пандев, Несторовски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде