Ретко видена сцена: Судијата бараше автограм од Халанд 🎥

Maнчестер Сити ја победи Борусија Дортмунд со 2:1 во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Меѓутоа она што привлече посебно внимание е сцената на крајот од овој натпревар. Имено, еден од помошните судии на овој натпревар бараше автограм од Халанд.

Судијата го запре Халанд и доби автограм од Норвежанецот. Ваквата ситуација ја коментираше Пеп Гвардиола после натпреварот.

„Можеби е фан и ја искористи приликата. Зошто да не, судиите одлично си ја завршија работата“, изјави Гвардиола.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде