Регулаторна објави: Од полноќ нови цени на горивата

И денеска РКЕ ќе заседава и ќе донесе нова одлука за цените на горивата. Новите цени на горивата ќе важат од вечерва од полноќ, а кои ќе бидат истите дополнително ќе информираме.

„Предусловите се исполнети и денеска ќе има нова одлука која ќе биде на сила од 00:01 часот 26.03.2022 година”, велат од РКЕ.

Инаку, моментално ова се актуелните цени на горивата:

ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 82,00 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 84,00 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 84,00 ден/лит,
Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 81,00 ден/лит.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде