Регистриран земјотрес во Македонија

Регистриран земјотрес со интензитет 2.2 степени според Рихтер во Македонија.

Потресот се случил во 2:12 часот после полноќ.

Епицентарот бил на 18 километри југозападно од Гостивар на длабочина од 5 километри.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде