Реал го обновува интересот за Стерлинг

Реал Мадрид планира во следната сезона да ангажира неколку големи засилувања, а сега се појавија информации дека „Кралевите“ внимателно ја следат ситуацијата околу продолжување на договорот помеѓу Стерлинг и Сити.

Стерлинг има уште две години од договорот со Манчестер Сити, а двете страни се уште се далеку од договор за продолжување на соработката.

Самиот Стерлинг ги одложува преговорите, а Реал Мадрид сака да ја искористи таквата ситуација.

„Кралевите“ и во минатото го следеа Англичанецот, а сега наводно го обновиле интересот и се спремни да започнат преговори.

Медиумите на Островот пренесуваат дека Реал е спремен да понуди 80 милиони фунти за потписот на Стерлинг.


Извор Sportski.mk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде