„Различни дресови, но секогаш голови…“

Горан Пандев веќе долги години игра на највисоко ниво во Серија А, така е и оваа година.

Во калчолигата Пандев одигра 460 натпревари и постигна 98 голови. Често пати Пандев добивал пофалби од многу страни, па така е и сега.

Официјалниот профил на Серија А објави фотографии од Пандев во дресовите на Лацио, Интер, Наполи и Џенови со опис: Различни дресови, но секогаш голови…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде