Рашковски: Живеам од џепарлакот што ми го даваат децата

Сатирична вест на порталот Кооперација.

Притворениот иноватор, доктор и софтвер девелопер, Драги Рашковски, си ја отвори душата и призна дека откако дал оставка во Влада, оставен е на милост и немилост на своите деца и живее од џепарлакот што му го даваат.

Целата сатирична вест прочитајте ја на следниот ЛИНК.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде