Рашковски поднесе оставка

Драги Рашковски утрово испрати писмо до претседателот на Владата на РСМ Зоран Заев со што како што пишува поднесува неотповиклива оставка од функцијата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде