Прво засилување за Суперлига: Интер блиску до договор со ѕвездата на Баерн

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер на лето ќе прави реконструкција на одбраната.

На крајот на сезоната „нероааѕурите“ ќе се разделат со Ранокиа, Дамброзио и Коларов, па Конте е во потрага по еден искусен дефанзивец.

Директорот Марота работи на засилувања на одбраната, а прва мета е дефанзивецот на Баерн Минхен, Жером Боатенг.

Боатенг потврди дека на крајот на сезоната ќе се раздели со Баварците како слободен агент бидејќи двете страни нема да го продолжат договорот.

Интер сака да ја победи конкуренцијата и веќе стапил во контакт со 32-годишниот Германец.

„Нероаѕурите“ му нудат на Боатенг двегодишен договор со опција за уште една сезона, а тој е спремен да се пресели во Серија А.


Извор Sportski.mk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде