Првите соработници на Филипче се вакцинирале во Србија?

На социјалните мрежи кружи фотографија на која наводно се гледаат поранешниот заменик министер за економија, Кире Колемишевски, како и луѓе од кабинетот на министерот Венко Филипче.

#Следиме каде се вакцинираат соработниците на Венко Филипче и Заев:Кире Колемишевски (поранешен заменик министер за Економија) се вакцинирал во Србија. Јован и Сандра двајцата вработени во кабинетот на Филипче, се вакцинирале во Србија.“, стои на фејсбук страната „Следиме“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде