Продолжува лошата ковид статистика во Македонија

Македонија е влезена во нов бран на голем брoj новозаразени од Ковид-19.

Бројките во последните две недели рапидно се зголемија, а и статистиката од денешниот ден покажа загрижувачки податоци.

Министерството за здравство објави дека од направени 3.566 тестирања позитивни на вирусот се 999, а починале вкупно 21 лице.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде