„Празен град“ на Тарабунов е новиот хит. Слушнете го

Тарабунов ја објави својата најнова песна со наслов „Празен град“.

Ова е уште една во низата одлични песни кои Тарабунов ги создава за својата публика.

Првите реакции за „Празен град“ се одлични. Композицијата наиде на позитивни коментари, а особено пофалби добива и видеоспотот, на кој и овојпат како режисер се потпишува добро познатиот Зоран Зонде Стојановски.

За оваа нова песна музиката, аранжманот и мастерот ги направи самиот Александар, додека пак режисерот Зонде овојпат ја имаше улогата и на текстописец.

– Верувам дека ќе се допадне на публиката, бидејќи се што гледате и слушате во оваа нова песна е работено со многу љубов, а публиката тоа го препознава и го почитува. Јас сум задоволен од реакциите на луѓето кога првпат ја слушнаа, еве ќе ви откријам дека песната многу му се допаѓа на Игор Џамбазов, вели дека има светски звук- ни изјави познатиот пејач и музичар Александар Тарабунов.

Инаку, како што кажавме, Тарабунов е еден од највредните на нашата сцена, па нема да бидеме изненадени ако во блиска иднина тој изненади со уште еден музички производ од неговата „кујна“.

Дотогаш слушајте и уживајте во „Празен град“:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде