Португалија направи целосен пресврт, кој друг ако не Роналдо!

Кристијано Роналдо и донесе водство на Португалија во натпреварот против Луксембург.

Луксембург неочекувано поведе со 1:0 во натпреварот од квалификациите за СП, но Португалците дојдоа до целосен пресврт.

Прво Диого Жота погоди за 1:1 на истекот од првиот дел, а во петата минута од продолжението Кристијано Роналдо погодува за водство на својот тим.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде