Погледнете како Јокиќ пристигна на Ол-Стар и ги насмеа сите кои забележаа

Цел НБА свет обрнува внимание на облекувањето на кошаркарите, а особено забележуваат како се облечени на натпреварите Ол-стар.

Српскиот центар во неделата го одигра четвртиот НБА Ол-стар натпревар во кариерата и остави одличен впечаток, како на теренот, така и надвор од него. Денвер Нагетс побараа од своите следачи на Твитер петстотини „лајкови“ за да објават фотографија од Џокер во костум. Тоа се оствари многу брзо и Денвер Нагетс мораше да го испочитува својот дел од договорот.

Јокиќ „во панталони“

Никола Јокиќ на Ол-стар натпреварот во Кливленд дојде во „панталони“, тоа не е некој вид мејнстрим или дел од светската мода, но секако дека зад овој изглед стои анегдота. И тоа, анегдота од концерт во Нови Сад 2005 г. на најголемиот кантавтор на овие простори Ѓорше Балашевиќ. Ѓоле на концертот ги спомнал тренерките како решение за затегнување на тој дел од телото кога панталоните веќе почнуваат да создаваат проблеми.

-Ги имате оние мерки XL, XXL… и имате „U“. Што е „U“? „У“ е учkyp. На новогодишната ноќ сите дојдоа во тренерки, демек, опyштени сме, а всушност, никој ништо не може да облече. Сите панталони со V изрез, рече Балашевиќ на концертот.

Детаљ што многумина не го забележаа е yчкypот на панталоните што ги носеше Никола Јокиќ, необична cитница која ги насмеа оние што ја забележаа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде