Погледнете како Битолчанецот Васко Петровски го храни телето кое се роди со две глави (Видео)

Теле со две глави, исклучително ретка состојба, се роди во Лазец, село во Македонија, во петокот. Земјоделецот Васко Петровски вели дека ветеринарот што го прегледал телето му кажал дека нормално функционира. Сепак, некои ветеринари велат дека случаи на полицефалија се ретки, а телето има само мали шанси за преживување.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде