Плико со шок бомба пронајдено на „Рузвелтова“ во Скопје

На 23.03.2021 во 20.39 часот во СВР Скопје, Р.С.(64) пријавил дека пред неговиот стан на ул.„Франклин Рузвелт“, од страна на сосетката Н.У. било пронајдено плико во кое, според пријавеното, имало шок бомба.

Извршен е увид од полициски службеници од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде