Пендаровски: Срам за државата е граѓани да одат да се вакцинираат во Србија

Тоа што го видовме минатиот викенд во Србија беше срам за нашата земја и не треба да се повторува, изјави претседателот Стево Пендаровски по денешната седница на Советот за Безбедност.

Тој и се заблагодари истовремено на Србија за имунизацијата на македонските граѓани во текот на минатиот викенд, кога според проценките биле вакцинирани околу 10 илјади наши граѓани.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде