Пандов: Во акцијата на ДЕА уапсен и возачот на Трајче Заев

Александар Пандов на својот Фејсбук профил предмалку објави дека во акцијата на Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА уапсен е началникот на полицијата во Прилеп и Александар, возачот на Трајче Заев.

„Во акција на Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА, запленета е марихуана во вредност од 800.000 еура, а притоа уапсени се и началникот на полицијата од Прилеп, Кире Чипсио (СДС) и Александар, возачот на Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев.

МВР е информирано на неколку минути пред апсењето поради страв од повторно пробивање на акцијата!!!(Слика, Александар во бела блуза, Трајче Заев со ќесите BOSS и Maybach-от му, паркиран на пешачки кај Рекорд)“, напиша Пандов на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде