Пандев пред натпреварот испрати моќна порака, која нема да и се допадне на ФФМ

Maкедонија вечерва го игра натпреварот против Романија кој е прв во квалификациите за Светското првенство.

На неколку часа пред натпреварот на социјалните мрежи се огласи капитенот Горан Пандев со нова порака која веројатно повторно е израз на неговото незадоволство од работата на луѓето во Фудбалската Федерација на Македонија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде