Палчо објави видео: И мpтвитe мoжaт дa ce попишaт вo стpaнcтвo

Љупчо Палевски познат како Палчо денеска на својот Фејсбук профил објави видео од онлајн пописот во дијаспората.

На видеото се гледа како еден млад Македонец ја попишува својата баба која починала пред 15 години.

На видеото може да се види дека не само мртвите туку и живите можат да се попишаат по два пати, еднаш дома, еднаш во дијаспората.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде