Паднаа Фејсбук и Инстаграм

Социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм се соочуваат со проблем, а корисниците низ целиот свет алармираат дека веќе некое време не се достапни.

Корисниците претежно известуваат дека содржината не се вчитува и дека не можат да пристапат до основните работи, како што се написот и објавувањето.

Покрај Фејсбук и Инстаграм проблем има и со апликацијата WhatsApp, преку која не можат да испраќаат и примаат пораки.

Засега нема официјални информации од компаниите во врска со проблемите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде